Football 6A All-South Region: Ocean Lakes’ Taylor Player of the Year

Football All-6A South Region awards

Player of the Year: Levonta Taylor, Ocean Lakes

Offensive Player of the Year: Khalan Laborn, Ocean Lakes

Defensive Player of the Year: Levonta Taylor, Ocean Lakes

Coach of the Year: Richard Morgan, Oscar Smith

First-Team Offense

  • Quarterback: Shon Mitchell, junior (Oscar Smith)
  • Center: Robert Snead, senior (Thomas Dale)
  • Offensive linemen: Noah Knapp, junior (Ocean Lakes), Zach Adams, senior (Riverbend), Zayin West, junior (Manchester), Drew Birchmeier, senior (Cosby)
  • Running backs: Khalan Laborn, junior (Ocean Lakes), Tyquan Brown, freshman, (Freedom), Joe Hunt, junior (Cosby)
  • Wide receivers: Josh Gray, senior (Oscar Smith), Grant Holloway, senior (Grassfield), Brian Bullock, senior (Thomas Dale)
  • Tight end: Maurice Davis, senior (Western Branch)
  • Kicker: Josh Nardone, junior, (First Colonial)
  • Kick returner: Brian Bullock, junior (Thomas Dale)
  • All-purpose: Eric Kumah, senior (Forest Park)

First-Team Defense

  • Defensive linemen: Kyree Campbell, senior (Woodbridge), Sam Chamberlain, senior (Hylton), Drew Birchmeier, senior (Cosby)
  • Defensive ends: Jordan Williams, junior (Cox), Patrick Jones II, senior (Grassfield)
  • Linebackers: Teradja Mitchell, sophomore (Bayside), Jahmeek Jones, junior (Oscar Smith), Sam Stark, senior (Thomas Dale)
  • Defensive backs: Levonta Taylor, senior (Ocean Lakes), Branden Delbridge, junior (Oscar Smith), Elijah Conner, junior (Manchester), Alonzie Carter, senior (Thomas Dale)
  • Punter: Tanner Cummins, senior (Manchester)
  • Punt returner: Brian Bullock, senior (Thomas Dale)
  • All-purpose: Albert Nunez, senior (Hylton)

Second-Team Offense

  • Quarterback: Donovan Williams, senior (Hylton)
  • Center: Wayne Lee, senior (Oscar Smith)
  • Offensive linemen: Tykee McCullers, senior (Bayside), Dominic Jordan, senior (Oscar Smith), Donald Lanier, senior (Western Branch), Daniel Horne, junior (Hylton)
  • Running backs: Matt DeMasi, senior (Cox), Tamir Walker, junior (Woodside), Frank Boyd, junior (Manchester)
  • Wide receivers: Phillip Patterson, senior (Bayside), Larry Chapel, junior (Oscar Smith), Eric Kumah, senior (Forest Park)
  • Tight end: J’Aire Galloway, senior (Gar-Field)
  • Kicker: Jadon Redding, sophomore (Colonial Forge)
  • Kick returner: Rohan Martin, senior (Colonial Forge)
  • All-purpose: Tahj Capehart, junior (Ocean Lakes)

Second-Team Defense

  • Defensive linemen: Eric Crosby, junior (Ocean Lakes),Will Long, senior (Oscar Smith), Tyler Thomas, senior (Riverbend)
  • Defensive ends: Ty’Juan Garbutt, senior (Riverbend), Alex Robinson, senior (Manchester)
  • Linebackers: Billy Higgins, senior (Ocean Lakes), Keshon Artis, sophomore (Oscar Smith), Jared Austin, senior (Hylton), Carter Quick, senior (Manchester)
  • Defensive backs: Nate Lewis, senior (Western Branch), Rohan Martin, senior (Colonial Forge), D.J. Wright, senior (Hylton), Trent Williams, senior (Thomas Dale)
  • Punter: Josh Nardone, junior (First Colonial)
  • Punt returner: Rohan Martin, senior (Colonial Forge)
  • All-purpose: Matt DeMasi, senior (Cox)

Always be informed. Get the latest news and information delivered to your inbox

Print Friendly, PDF & Email