Football All-Coastal Conference: Ocean Lakes’ Laborn player of the year

Football All-Coastal Conference teams

Player of the Year: Khalan Laborn, Ocean Lakes

Offensive Player of the Year: Khalan Laborn, Ocean Lakes

Defensive Player of the Year: Levonta Taylor, Ocean Lakes

Coach of the Year: Jon White, Bayside

First-Team Offense

  • Quarterback: Cole Johnson (Cox)
  • Running Backs: Khalan Laborn (Ocean Lakes), Matt Demasi (Cox),  Cody Ellmer (Kellam)
  • Receivers: Phil Patterson (Bayside), Tahj Capehart (Ocean Lakes), Noah Boone (Landstown)
  • Tight Ends: A.J. Smith (Cox), Ben James (Kellam)
  • Offensive Lineman: Brian Kagel (Kellam), Tykee McCullers (Bayside), Kenny Doan (Kellam), Noah Knapp (Ocean Lakes), Archie Callahan (Landstown)
  • All-Purpose: Bryson Stukes (Landstown), Tahj Capehart (Ocean Lakes)

First-Team Defense

  • Defensive Line: Dedrion Bacote (Ocean Lakes), Jordan Williams (Cox), Eric Crosby (Ocean Lakes), Kwali Brown  (Bayside), Ben James (Kellam)
  • Linebackers: Teradja Mitchell (Bayside), Stephen Copeland (Kellam), Billy Higgins (Ocean Lakes), Austin Brown (First Colonial)
  • Defensive Backs: Levonta Taylor (Ocean Lakes), Phil Patterson (Bayside), D’Jon Askew (Cox), Cole Blais (Kellam)
  • All-Purpose: Matt Demasi (Cox)

First-Team Special Teams

  • Kicker: Josh Nardone (First Colonial)
  • Kick Returner: Khalan Laborn (Ocean Lakes)
  • Punter: Josh Nardone (First Colonial)
  • Punt Returner: Anthony Womack (Ocean Lakes)

Second-Team Offense

  • Quarterback: Donte Lampley (Bayside)
  • Running Backs: Rayshawn Steverson (First Colonial), Breon Moseley (Tallwood)
  • Receivers:  Jake Herslow (Cox), Marcus Johnson (Cox), Lamarr Gilbert (Tallwood)
  • Tight Ends: Tylan McElhenie (Ocean Lakes)
  • Offensive Lineman: Nate Hoogstra (Cox), Andrew Grage (Ocean Lakes), Kwali Brown (Bayside), Barry Anthony (First Colonial), Morgan Poe (Landstown)
  • All-Purpose: D’Jon Askew (Cox)

Second-Team Defense

  • Defensive Line: Tyrone Copeland (Bayside), Julian Freeze (Landstown), Cameron Washington (Tallwood), Zach Lerman (Cox), Travon Johnson (Landstown)
  • Linebackers: Mikkel Franklin (Cox), Anthony Womack (Ocean Lakes), Michael Broccoletti (Cox), Brandon Davis (Tallwood)
  • Defensive Backs: Joseph White (Landstown), Chris Walker (Bayside),Sean Williams (First Colonial), Tavion Land (Ocean Lakes)
  • All-Purpose: Anthony Womack (Ocean Lakes)

Second-Team Special Teams

  • Kicker: James Hamer (Ocean Lakes)
  • Punter: Edgar Brown (Tallwood), James Hamer (Ocean Lakes)

Honorable Mention

  • Bayside: Elisha Mitchell, Nyjael Faulk, Richard Smith III, Armani Chatman, Caleb Brodie, Mike Martinez, Romeo Davis, Cam Pitchford, Tray Jone, Eric Melton, Tyquez Scott, Chris Hunt, Tyree Dozier, Chris Walker
  • Cox: Chris Beaver, Matthew Broccoletti, Jake Wallace, Tayvion Robinson, Jaquez McClennon
  • First Colonial: Jermaine Sumner, Collis Cooper, Ty Beatty, Eryk Britt, Isiah White, Parker Brown, Jamaal Lopes
  • Kellam: Corbett Jones, John Whitaker, Tyree Thorpe
  • Landstown: Braden Rupert, Donavan McPeek, Colby Nottenkamper, Christopher Toney, Robert Davis, Brent Stukes, Cody Hoffman, Colby Byrd, Kyrien Idlebyrd, Antonio Smith
  • Ocean Lakes: Tyler DeSue, Jermaine Trotman, Jake Low, Fuzell Roston, Zach Bevins, Justin Smith
  • Tallwood: Brandon Harris, Donovan Sanders, Hunter James, Ilyan-Mikal Jolley, Jason Goosen, Javon Johnson, Marshiano Pandt

Always be informed. Get the latest news and information delivered to your inbox

Print Friendly, PDF & Email